Αθλητισμός

Νόριτς - Λίβερπουλ 0-1 ημ.: Κέρδισε πέναλτι ο Γιαννούλης, το έχασε ο Τζόλης (vid)

Μοιραστείτε τη δημοσίευση:

Τεράστια ευκαιρία, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, για να φέρει το ματς στα ίσια απέναντι στη Λίβερπουλ έχασε ο Χρήστος Τζόλης καθώς αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Δημήτρης Γιαννούλης.

Συγκεκριμένα στο 41ο λεπτό του αγώνα ο Τζόλης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με τον Κέλεχερ να αποκρούει. Ο Γιαννούλης πήρε το «ριμπάουντ» από τα αριστερά, έφτασε σχεδόν στη μικρή περιοχή του τερματοφύλακα της Λίβερπουλ, όπου και ανατράπηκε από τον Μπράντλεϊ.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χρήστος Τζόλης όμως νικήθηκε από τον 22χρονο Ιρλανδό γκολκίπερ των «Κόκκινων», χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει για την ομάδα του και να φτάσει τα 3 γκολ στο Λιγκ Καπ, μετά τα δύο που πέτυχε κόντρα στην Μπόρνμουθ, στον προηγούμενο γύρο.